Praca: Doradca zawodowy/Doradczyni zawodowa w zespole Łódzkiego Centrum Wielokulturowego

Katarzyna Bednarska

Fundacja Ocalenie poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy jako Doradca zawodowy/ Doradczyni zawodowa w zespole Łódzkiego Centrum Wielokulturowego w Łodzi. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wspieranie aktywizacji zawodowej oraz prowadzenie konsultacji dla uchodźców/czyń i migrantów/tek.

Zakres obowiązków:

  • dyżury w Łódzkim Centrum Wielokulturowym (Łódź),
  • koordynacja programu aktywizacji zawodowej cudzoziemców,
  • poradnictwo zawodowe,
  • pomoc w przygotowaniu dokumentów potrzebnych przy szukaniu pracy (CV, listy motywacyjne, ogłoszenia),
  • pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy i kontaktowaniu się z pracodawcami,
  • praktyczne przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych,
  • kontakty z instytucjami (w zakresie realizowanych zadań),
  • udział w comiesięcznych zebraniach oraz w szkoleniach zespołu.

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego,
  • ukończonego szkolenia z doradztwa zawodowego,
  • doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobrej znajomości języka polskiego,
  • bardzo dobrej znajomości języka rosyjskiego oraz ukraińskiego (umożliwiającej samodzielną pracę z klientami/tkami),
  • znajomości przepisów dotyczących zatrudnienia, w tym zatrudnienia cudzoziemców/ek w Polsce.

Mile widziane będzie:

  • doświadczenie w pracy z cudzoziemcami/kami,
  • znajomości przepisów dotyczących sytuacji cudzoziemców/ek w Polsce,
  • znajomość dodatkowego języka obcego (np. angielskiego).

Oferujemy:

  • umowę o pracę na ¾ etatu,
  • wynagrodzenie w wysokości 5625,00 zł brutto,
  • pracę od maja 2022 r.,
  • możliwość udziału w szkoleniach fundacji i zewnętrznych szkoleniach dotyczących tematu pracy,
  • pracę w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców i Obcokrajowczyń w Łodzi (ul. Narutowicza 8/10), na terenie miasta Łodzi oraz zdalnie w zależności od potrzeb i preferencji,
  • elastyczne godziny pracy,
  • pracę w różnorodnym, wspierającym zespole.

Wymagana forma składania oferty (oferty niespełniające poniższych wymagań mogą zostać wyłączone z procesu rekrutacji):

  • CV (tylko w języku polskim) prosimy przesyłać do dnia 21 kwietnia 2022 r.
  • na adres: praca[at]ocalenie.org.pl (prosimy „[at]” zamienić na „@”),
  • w tytule wiadomości e-mail prosimy napisać: „Doradca zawodowy/Doradczyni zawodowa Łódź”,
  • prosimy nie przesyłać dodatkowych dokumentów, w tym listów motywacyjnych ani referencji.

Procedura wyboru ofert:

  • w przypadkach uzasadnionych merytorycznie dopuszcza się możliwość zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne kandydatów/kandydatki nie spełniających/e części z wymogów,
  • skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami/ kandydatkami,
  • Fundacja zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wyboru, którejkolwiek z ofert.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców i Obcokrajowczyń jest prowadzony w ramach projektu “Łódzkie Centrum Wielokulturowe” realizowanego przez Fundację Ocalenie oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i współfinansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.

Ochrona danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Ocalenie, z siedzibą w Warszawie, 00-537, przy ul. Kruczej 6/14a. NIP: 118-157-02-03; KRS: 0000030279; REGON: 016446315, reprezentowana przez Zarząd.

Przesyłając do nas swoje materiały rekrutacyjne oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z treścią Polityki Prywatności Fundacji Ocalenie, w szczególności w zakresie sposobu przetwarzania danych kandydatów do pracy oraz przysługujących Ci praw.